Romatoid Artrit, tüm eklemleri tutabilen bir kronik iltihabi hastalıktır. Kadınlarda erkeklere oranla 3 kat fazla görülür. Türkiye’de 750.000 ila 2.000.000 arasında Romatoid Artrit hastası olduğu tahmin edilmektedir. Her yaşta görülebilir.

Hastalarda, tutulan eklemler ağrılı, kızarık ve şiştir. Birden fazla eklemde aynı anda tutulum görülür. İlerleyen safhalarda, el ve ayak eklemlerinde deformiteler (Yapısal bozukluklar) oluşur.

Romatoid Artrit, bir “Otoimmün Hastalık”tır. Bağışıklık sisteminin yanlış ve aşırı cevabından kaynaklanır. Bağışıklık sistemi, eklem dokusunu yabancı doku gibi algılar ve eklem dokusunu oluşturan bileşenlere karşı antikorlar geliştirir. Bu yanlış cevabın neden kaynaklandığı bilinmemektedir.

Romatoid Artrit ilerleyici ve saldırgan bir hastalıktır. Hastalığın kullanılan agresif tedavilerle tedavi edilememesi ve ilerleyişinin durdurulamaması, tedavilerin yarattığı yan etkilerin nelere mal olduğu sorusunun sorulmasına yol açmıştır.

Çeşitli tıbbi çalışmalarda, uzun dönemli kullanılan klasik ilaç tedavisinin hastaların yararına olmadığı gösterilmiştir. İlaçların yan etkileri bir yana, hastaların ilaçlara verdiği cevabın da zamanla azaldığı gözlenmiştir.

Hastalığın ilerleyici ve saldırgan gelişimi ile beraber klasik ilaç tedavisinin uzun dönemdeki etkisizliği, alternatif doğal tedavilerin daha fazla önem kazanmasına yol açmıştır.

— Dr. Ümit Aktaş @umitaktasofficial

https://www.umitaktas.com/saglikli-beslenme/romatizmal-agrilarda-dogal-ve-bitkisel-tedaviler/

Artrit Çeşitleri Nelerdir?

• Romatoid artrit,
• Ankilozan spondilit,
• Sedef romatizması,
• Gut hastalığı,
• Kalsiyum kristal hastalıkları,
• Lupus eritematozus,
• Palindromik romatizma,
• Juvenil idiyopatik artrit,
• Ailevi akdeniz ateşi,
• Behçet hastalığı gibi çok sayıda romatizmal hastalık mevcuttur.

 

Painless Night Glu ürünü nereye yapıştırılır.

Yukarıda gösterildiği gibi tecrübelerimizden edinmiş olduğumuz bilgiler ışığında Painless Night Glu’nun ArtiritEklem İltihabı için yapıştırma noktaları şu şekildedir: Pilot bölgede tüm bant ve ayak altlarında yarım bant olmak üzere iki adet One More Painless Night GLU bandı uygulanmalıdır.

Öneriler:

1- İlk uygulama süresi 24 saat olmalıdır, Sonraki günlerde 48 saat boyunca uygulanacaktır.
2- Su tüketimi arttırılmalıdır.
3- Tavsiye edilen en az kullanım süresi iki (3) ay dır.
4- Omevia, B12 Plus, Dekamin, Sornia Collagen Patch Ürünlerinin sonraki kürlerde kullanılması önerilir.

Bu yazıda yer verilen tüm bilgi ve öneriler bilimsel destekli makaleler baz alınarak, genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup herhangi bir uzman tavsiyesi içermemektedir. Sayfa içeriğinde tavsite edici ürün içeriğine yer verilmiştir.

Bu içerik hoşunuza gittiyse, lütfen uygulama sonrası siz de görüşlerinizi ve tecrübelerinizi yorum olarak belirtin. Paylaşımlarınız başkalarının bu bilgiye ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Published On: Aralık 8th, 2022Last Updated: Aralık 8th, 2022Categories: 0 Comments

Leave A Comment