İltihabi bağırsak hastalıkları, bağırsaklarda sürekli olarak iltihaplanmaya yol açan kronik hastalıklardır. Bu hastalıkların iki ana tipi Crohn hastalığı ve ülseratif kolittir. Her iki hastalığın belirtileri benzer olabilir, ancak etkiledikleri bağırsak bölümleri ve hastalığın seyri farklılık gösterir.

Crohn Hastalığı

Crohn hastalığı, sindirim sisteminin herhangi bir bölümünü etkileyebilir, ancak genellikle ince bağırsak ve kalın bağırsak arasındaki bölge olan terminal ileumda görülür. Crohn hastalığının en yaygın belirtileri şunlardır:

 • Karın ağrısı ve kramplar
 • İshal
 • Kanlı dışkı
 • Ağız yaraları
 • İştahsızlık ve kilo kaybı
 • Yorgunluk
 • Ateş

Ülseratif Kolit

Ülseratif kolit, yalnızca kalın bağırsağı (kolon) ve rektumu etkileyen bir iltihabi bağırsak hastalığıdır. Ülseratif kolit belirtileri şunları içerir:

 • Karın ağrısı ve kramplar
 • İshal
 • Kanlı dışkı
 • Acil ve sık tuvalete çıkma ihtiyacı
 • İştahsızlık ve kilo kaybı
 • Yorgunluk
 • Ateş

Her iki hastalıkta da, belirtiler dönemsel olarak şiddetlenebilir ve hafifleyebilir. Bu dönemlere alevlenme ve remisyon dönemleri denir. İltihabi bağırsak hastalıklarının kesin nedeni bilinmemekle birlikte, genetik faktörler, bağışıklık sistemi ve çevresel faktörlerin etkisi olduğu düşünülmektedir.

İltihabi bağırsak hastalıklarının tedavisinde, hastalığın alevlenme dönemlerini kontrol altına almak ve remisyon dönemlerini uzatmak amaçlanır. Bu amaçla, ilaç tedavisi, yaşam tarzı değişiklikleri ve doğal ürünlerle destek kullanılabilir. Tedavi sürecinde, doktor ve hasta işbirliği içinde hareket etmeli ve hastanın yaşam kalitesini artırmaya yönelik önlemler alınmalıdır.

Doğal Ürünlerle İltihabi Bağırsak Hastalıklarına Destek

İltihabi bağırsak hastalıkları için doğal ürünlerle destek sağlamak, hastaların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Aşağıda önerilen doğal ürünlerin kısa açıklamaları yer almaktadır:

Painless Night GLU

Painless Night GLU, anti-inflamatuar özellikleriyle iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilen bir üründür. İçeriğindeki doğal maddelerle, bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkiler sağlar.

Melatonin

Melatonin, vücudun uyku düzenini sağlayan ve bağışıklık sistemini güçlendiren doğal bir hormondur. İltihabi bağırsak hastalıklarının sebep olduğu uyku problemleri ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Omevia

Omevia, omega-3 yağ asitleri içeren bir takviyedir. Omega-3 yağ asitleri, anti-inflamatuar özellikleri sayesinde iltihabi bağırsak hastalıklarında semptomları hafifletmeye destek olabilir.

Dekamin

Dekamin, içeriğindeki eser elementler ve minerallerle bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileriyle hastaların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

B12 Plus

B12 Plus, B12 vitamini içeren bir takviyedir. İltihabi bağırsak hastalıklarında B12 vitamini eksikliği görülebilir ve bu durum enerji seviyelerini düşürebilir. B12 Plus, enerji seviyelerini yükselterek, iyileşme sürecine destek olabilir.

Slim Style

Slim Style, sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunan ve iyi bir bağırsak sağlığına katkıda bulunan doğal bileşenler içerir. İltihabi bağırsak hastalıklarında bağırsak hareketlerini düzenlemeye ve kilo yönetimine yardımcı olabilir.

Sonuç

İltihabi bağırsak hastalıklarının tedavisinde, doğal ürünlerle sağlanan destek, hastaların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

Yukarıda gösterildiği gibi karın bölgelerinde ve Pilot bölgede uygulama yapıldığında Cronhn ve Kolit sorunlarınız da size yardımcı olabilir.

Bu uygulamaya iki hafta boyunca devam edilerek gözlem yapılır, sonuçlar doğrultusunda yalnızca pilot bölgede tüm bant kullanımı yeterli olabilir.

Öneriler:

Omevia, Dekamin, B12 Plus ve Slim style ürünleri ek destekler sunacağından kullanılması tavsiye edilir.

Bu yazıda yer verilen tüm bilgi ve öneriler bilimsel destekli makaleler baz alınarak, genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup herhangi bir uzman tavsiyesi içermemektedir. Sayfa içeriğinde tavsite edici ürün içeriğine yer verilmiştir.

Bu içerik hoşunuza gittiyse, lütfen uygulama sonrası siz de görüşlerinizi ve tecrübelerinizi yorum olarak belirtin. Paylaşımlarınız başkalarının bu bilgiye ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Published On: Mayıs 5th, 2023Last Updated: Mayıs 6th, 2023Categories: Crohn Hastalığı ve Ülseratif Kolit: İltihabi Bağırsak Hastalıkları için yorumlar kapalı

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır