1930 yılında Fransız fizikçi Anton Bovis her canlıda yayılan bir maddenin yaşam gücü enerjisi olduğunu tespit etti ve bunu ölçülebilir hale getirerek buna da Bovis enerjisi adını verdi.

Anton Bovis her şeyde olan bu enerji düzeyinin doğrudan yayılan biyo-fotonların büyüklüğüne eşit olduğunu buldu. Biyo-fotonlar çıplak gözle görülmeyecek kadar ince ışık enerjisinin en küçük parçacıklarıdır.

Sağlıklı Bir İnsanda Olması Gereken Bovis Enerjisi Kaç Olmalıdır?

Sürekli pet şişeden yani durgun su içiyorsanız, sürekli televizyon ya da bilgisayar karşısında iseniz, gününüzün çoğunu oturarak geçiriyorsanız veya cep telefonunuzu yatarken bile başucunuzdan ayırmıyorsanız bunlar sizin enerjinizi düşürür.

Örneğin durgun suyun enerjisi 2.000 bovistir…

Normal bir insanın bovis enerjisi 6.000-8.500 bovistir. Enerjimiz 4.000 bovis altına düşerse hasta oluruz. Enerjimiz 1.000 bovis altında ise işte o zaman da ciddi sağlık problemlerimiz var demektir.

Sigara, alkol, stres, hareketsizlik bu bovis enerjisini düşürmektedir.

Yediğimiz yiyeceklerin de bir Bovis değeri olduğunu düşünecek olursak, yiyip içtiklerimizin 6500 bovis birimin üstünde olmasının ne kadar önemli olduğunu da anlayabiliriz.

6000 Bovisden daha az bir şey vücudumuzdan enerjiyi uzak tutacaktır ve 6000 Bovisden daha yüksek her şey bize enerji verecektir.

Her zaman içtiğimiz musluk suyu, yiyip içtiğimiz GDO’lu ve organik olmayan ürünler, elektronik cihazlar bizim enerjimizden çalarak bizi hasta etmektedir.

Aslında Bovis değeri, etrafımızdaki nesnelerin kişilerin ya da mekânların titreşim değerleri demektir.

Bulunduğumuz ortamın enerjisi 6500 Bovis birimin altında ise bu bizi olumsuz etkileyecektir. Dini mekanlara baktığımızda buraların enerjisinin 8000 – 9000 Bovis olduğu görülüyor hatta bazı özel dini mekanlarda 13000 – 19000 bovis birim ile karşılaşıyoruz.

Bazı yiyecek ve içeceklerin Bovis değerinden bahsedelim ve sizi biraz şaşırtalım.

Un ve şeker gibi rafine ürünler 2000 – 4500 Bovis değerine sahiptir. Yani bizim için pek de iyi olmayan hatta olumsuz olan bir enerji demektir bu.

Ayrıca hayvanlarda da açık alanda gezip dolaşanların daha yüksek değerlere sahip olduğu, kapalı alanda beslenip büyütülenlerin ise daha düşük değerlere sahip olduğu ispatlanmıştır.

Bu da organik tavuk, organik yumurta gibi alternatiflerin enerjilerinin de yüksek olacağını anlamamıza sebep oluyor.

Bovis enerjisi en yüksek bitki

Kırmızı Kore Ginseng’i içinde 86.000 Bovis enerjisi bulunmaktadır.

Kırmızı Kore Ginseng’i diğer adıyla “Panax” Yunanca’da “Her şeyi iyileştiren.” anlamına gelmektedir. Bu değerli bitki, beyin fonksiyonlarını iyileştirir, kardiyovasküler sistemlerin sağlıklı çalışmasını destekler, enerji verir, vücutta biriken toksinleri (zehirler) kan ve idrar yoluyla atımını kolaylaştırır. Kan dolaşımını hızlandırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Saponinler damar ve organ temizliğinin temel maddesidir. Kırmızı Kore Ginseng’in içerisinde 32 çeşit bulunmaktadır.

Gümüş iyonları, antiviral ve antibakteriyeldir. Aynı zamanda mantar enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Tavsiye

Painless Night GLU, içeriğindeki antik otlar, mineraller ve elementlerin oluşturduğu bileşimle kas ve dokularda enerji oluşturarak vücut direncini arttırır. İçeriğinde Kırmızı Kore Ginsengi, Glukozamin, Gümüş İyonu, Saponin , Organik Germanyum, Kalsiyum ve Magnezyum bulunmaktadır.

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Kan dolaşımını düzene sokar.

  • Hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Yapılan klinik çalışmalar; “Kırmızı Kore Ginseng” in kolesterolü düşürmek, kan şekerini kontrol etmek, kan akışını iyileştirmek ve menopoz sendromunun belirtilerini önleyebilmek gibi metabolik hastalıklara karşı olumlu katkılar sağlayabileceğini kanıtlamıştır.

Yazar : Adil BÜLBÜL