İdrar Kaçırma Sorunu Nedir?

İdrar kaçırma, kontrolsüz bir şekilde idrarın vücuttan çıkması durumudur. Bu durum, genellikle üretra kaslarının yeterince güçlü olmaması veya mesanenin aşırı aktif olması nedeniyle ortaya çıkar. İdrar kaçırma, cinsiyet ve yaşa bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve genellikle kadınlar arasında daha yaygındır.

İdrar Kaçırmaya Neden Olan Sebepler Nelerdir?

İdrar kaçırmanın birçok nedeni olabilir. En sık görülen nedenler arasında aşırı aktif mesane, idrar yolu enfeksiyonları, idrar kesesi veya üretra hasarları, doğum sonrası değişiklikler, menopoz, prostat ameliyatı ve sinir hasarları yer alır. Ayrıca, bazı ilaçlar da idrar kaçırmaya neden olabilir.

İdrar Kaçırma Nasıl Düzeltilebilir?

İdrar kaçırmanın tedavisi, nedenine bağlı olarak değişiklik gösterir. İlaçlar, mesane eğitimi ve kas egzersizleri, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisi, cerrahi müdahaleler ve medikal cihazlar, idrar kaçırmayı kontrol altına almaya yardımcı olabilir.

Bunların yanı sıra, Kore Kırmızı Ginseng, Saponin, Gümüş iyonları, organik germanyum, glukozamin gibi bitkisel takviyeler de idrar kaçırma sorunu için faydalı olabilir.

  • Kore Kırmızı Ginseng, mesane kaslarını güçlendirerek idrar kaçırmayı azaltabilir.
  • Saponin, mesanenin hacmini azaltarak idrar akışını kontrol altına alabilir.
  • Gümüş iyonları, idrar yolu enfeksiyonlarına neden olan bakterileri öldürürken,
  • Organik germanyum, idrar yolu enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir.
  • Glukozamin, idrar kaçırmanın nedeni olan idrar kesesi ve üretra hasarlarını onarabilir.

Yukarıda gösterildiği gibi ayak altlarına ve Pilot bölgede uygulama yapıldığında İdrar kaçırma sorunlarınız da size yardımcı olabilir. Böbrek bölgelerinde uygulamanın böbrek problemlerine de katkıları olabileceğinden dolayı bu alanlara da uygulamak sonuç almanızı destekleyenilir.

Bu uygulamaya bir hafta boyunca devam edilerek gözlem yapılır, sonuçlar doğrultusunda yalnızca pilot bölgede tüm bant kullanımı yeterli olabilir.

Öneriler:

1- Bayanlar için Night Laides ürünü ( 18 yaş ve üzeri )
2- Erkekler için Night Gentlemen ürünü ( 18 yaş ve üzeri )
3- Tavsiye edilen en az kullanım süresi iki (2) ay dır.

Bu yazıda yer verilen tüm bilgi ve öneriler bilimsel destekli makaleler baz alınarak, genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup herhangi bir uzman tavsiyesi içermemektedir. Sayfa içeriğinde tavsite edici ürün içeriğine yer verilmiştir.

Bu içerik hoşunuza gittiyse, lütfen uygulama sonrası siz de görüşlerinizi ve tecrübelerinizi yorum olarak belirtin. Paylaşımlarınız başkalarının bu bilgiye ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Published On: Nisan 27th, 2023Last Updated: Mayıs 6th, 2023Categories: İdrar kaçırma için yorumlar kapalı

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır